Hallows and Horcruxes - It all ends here!!! ★
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Гората зад езерото

3 posters

Go down

Гората зад езерото Empty Гората зад езерото

Писане by The_Colorful_Girl 30/12/2008, 6:59 pm

Емма, Хари, Клео и Крис вървяха мълчаливо през гората с насочени напред магически пръчки.Накрая стигнаха до закътана, огряна от слънце полянка много навътре в гората зад езерото.Емма направи в широк кръг около тях всички защитни магии които знаеше и когато приключи каза:
-Е, можем да опънем палатката. - Емс извади от раницата която носеше палатката и с магия я опъна и заби колчетата в земята.След това каза:
-Е, тъй като леглата са три аз ще спя в едно легло с Хари.Така...смятам да направя чай, а Клео ще ми помогне.Вие двамата - посочи тя Крис и Хари - обиколете околността и потърсете храна.Ще ни е нужна.Не знаем, колко дни ще се наложи да лагеруваме.
-Не можеш ли да измагьосаш?, попита озадачен Хари.
-Не.Храната е едно от петте изключения на закона за трансфигурация на Гамп. - Емма се усмихна на двете момчета и добави: - Хайде де, какво ще ви коства това?Не отивайте надалеч, просто потърсете храна без да се отдалечавате.Крис и Хари без никакво желание тръгнаха да търсят храна.Когато Емма и Клер останаха на саме Емма каза:
-Клео, радвам се, че си по-добре и вие с Крис сте гаджета.Имаше нужда от някой, който да те обича и да се грижи за теб, който да те развлича... - Емма се усмихна на приятелката си.Клео замислено отвърна:
-Да, въпреки че...аз...не мисля, че Крис е момче, което...не знам... - Клео се умисли и зарея поглед в далечината.
-Не мислиш, че Крис е момче, което би се влюбило?Че би се грижило за някой? - попита Емс.
-Да, нещо такова... - отговори приятелката й.
-Клео, виж...той...само изглежда така.Сигурна съм, че той е способен да обича така както никой друг.Сигурна съм, че много те обича и е способен да се грижи за теб, въпреки че не го показва.
-Да, но понякога, когато се вгледам в очите му...имам чувството, че..., но всъщност няма значение.Права си. - Клео кимна и тръсна глава в опит да избистри мислите си.Хари и Крис се върнаха мокри и кални, но за това пък с почти 3 килограма уловена риба.Имаха достатъчно храна за няколко дни.След като двете момчета се преоблякоха (с дрехите които бяха взели от замъка и Емма бе напъхала в уголемената си само вътрешно раница) Емма помоли Хари да накладе огън и се зае да пече рибата с помощта на Клео.След това двете момичета сервираха вечерята и всички се нахвърлиха върху рибата.Хари и Крис казаха, че рибата е много вкусно сготвена и похвалиха Емма и Клео.След като вечеряха всички си легнаха.Емма се сгуши в прегръдките на Хари, като двамата се завиха с едно от трите дебели одеяла в палатката.Крис и Клео се завиха с другите две.Клео взе леглото близо до изхода на палатката, а Крис - леглото в дъното на палатката.Леглото на Хари и Емма беше по средата.Хари и Емма се сгушиха един в друг и заспаха почти веднага.Крис чиято глава беше пълна с какви ли не мисли, също се унесе.Само Клео не можеше да заспи.Момичето тихо стана, облече якето си и излезе от палатката.Нощтта беше светла и красива.На небосвода над тях имаше безброй звезди и луната бе почти пълна - наближаваше пълнолуние.Клео седна на един камък до палатката и се загледа в звездите.Момичето седя навън много дълго време.Без да иска от очите й закапаха сълзи, но тя ги избърса и влезе палатката, като я затвори плътно.След това тихо свали якето си и си легна.След 1 час въртене в леглото Клео най-сетне заспа.Нощтта беше дълга и когато най-сетне настъпи утрото първа се събуди Емма.Тя целуна Хари по устните и стана да приготви чай, който щеше да сервира за закуска заедно с бисквитите които беше взела от куфара си преди четиримата да се евакуират от замъка.След като всички закусиха Емма и Клео си взеха бански и отидоха да се окъпят в близкото езерце до полянката и да се попекат на слънце тъй като нямаше какво друго да правят.Разбира се те взеха и магическите си пръчки, които оставиха върху кърпите си.Хари и Крис също се забавляваха заедно с момичетата.Хари се гмурна и след малко се покза с една жива риба пляскаща в устата му.Емма се удиви и попита:
-Как го направи?, но момчето само й смигна, изплю рибата и я целуна.След като четиримата се позабавляваха във водата излязоха да изсъхнат на слънце.Емма бе взела фотоапарата си и направи куп невероятни на снимки на тях четиримата.След като взе да се мръква приятелите се прибраха в палатката и отново вечеряха риба.Крис попита:
-Как ще разберем, какво става със замъка?
-О, Крис, отпусни си душата, не е ли забавно да лагеруваме само четиримата? - ухили се Емма дяволито.Крис само кимна, но добави:
-И все пак...трябва да знаем какво става там.
-Когато написах бележка на Дъмбълдор го помолих, да ни информира по сова какво става в замъка, ако има нещо тревожно щяхме да разберем, няма повод за тревога. - озари Емма всички с усмивка.След като вечеряха и отмина още един ден четиримата си легнаха.На сутринта обаче един от тях липсваше.
-Къде е Емма?, попита стреснат Хари.
-О, не!, плесна се Клео по челото сетила се за пълнолунието.Знаеше, че приятелката й няколко дни няма да се върне при тях и трябваше да измисли нещо за оправдание.Накрая обаче Клер реши да каже истината:
-Хари, тя...Емма...е..., не знам как да ти го съобщя..., тя е...върколак.
-Какво?, попита изумен Хари. - Но защо не ми е казала?Да не би да си е въобразявала, че ще я отблъсна?
-Да, нещо такова. - отвърна Клео и сведе глава. - Страхуваше се, че повече няма да се интересуваш от нея.Че няма да я обичаш вече.
-Но, предполагам, че има някаква отвара.........която да прави преобразяването й по безболезнено, и по безопасно... - каза Хари и се тръшна на леглото.
-Да, но нали се евакуирахме много бързо от замъка и тя...тя нямаше време да я вземе... - каза Клео умолително.Хари грабна магическата си пръчка и скочи от леглото:
-Къде отиваш?, попита го Клео стресната от поведнието му.
-Ще я намеря на всяка цена.Тази гора не е безопасна.
-Не, не можеш!, каза Клео и застана на входа на палатката разперила ръце. - Крис, помогни ми. - помоли тя Кристиан, който веднага хвана Хари и каза:
-Клео е права.Емма не си е пила отварата и е опасна.Няма да те познае, и може да те нарани, а тя няма да си прости ако после разбере какво е направила.Колкото и да си ми антипатичен не мога да те пусна. - заяви Крис и застана пред Клео също разперил ръце за да попречи на Хари да излезе.Чернокоското се свлече на леглото и се хвана за главата.След това най-неочаквано се разплака.Разплака се.Много нетипично за едно момче.Но явно любовта правеше човека различен от това което е бил и толкова лесно уязвим, че можеше да накара дори и едно момче да се разплаче.Любовта бе толкова силна, че Хари, въпреки че бе разбрал каква е Емма продължаваше да я обича силно и страстно както преди.Крис се запита дали и Клео не очаква от него и той да я обича така.След като се увериха, че са разубедили Хари те дръпнаха ципа на палатката и легнаха в леглата си.Явно не бяха спали добре през нощтта и искаха да поспят още малко.Хари също си легна, въпреки че не можеше и да си мечтае да заспи.Не знаеше как щеше да изкара останалите два дни без Емма.Когато стана обяд Крис отново хвана риба и Клео я сготви.Хари обаче не хапна нито залък.Клео и Крис го наблюдаваха и се спогледаха мълчаливо.Крис каза:


Последната промяна е направена от ^_King_of_Pop_s_Lover_^ на 30/6/2011, 4:38 pm; мнението е било променяно общо 1 път
The_Colorful_Girl
The_Colorful_Girl
Скорпиончето на форума! :)
Скорпиончето на форума! :)

Scorpio Брой мнения : 489
Age : 30
Living in: : MJ's Neverland - The World of Magic and Love
Registration date : 26.12.2008

http://www.iloveyoumore.dir.bg

Върнете се в началото Go down

Гората зад езерото Empty Re: Гората зад езерото

Писане by Rain 30/12/2008, 7:51 pm

-Не е дошъл края на света ,все пак!
Хари го погледна някак си странно ,но не каза нищо.Един час мина в пълно мълчание ,после Кристиан извика Клео настрана от Хари.
-Какви са тези глупости за върколаци? - попита я той.-Ем да е върколак...Напълно невъзможно!
-Защо не вярваш на всичко ,което кажа?- разсърди му се Клео.
Двамата
изглеждаха сякаш са направени от порцелан.Един слънчев лъч се бе
промъкнал и осветяваше лицата им ,вятърът полюшваше косите им и ако
моментът не бе такъв ,и на мястото им не бяха те самите ,вероятно щяха
да се целунат.
Но за това сега не можеше да става и дума.Кристиан се замисли ,как да го каже ,така ,че да не я заболи ,но не успя:
-Просто ,защото говориш глупости!
-Тогава защо ме покани на бала?Защо не покани някое от момиченцата ,които ти се подмазват? - сопна му се Клер.
Кристиан отвори уста ,за да и отговори ,но тогава от палатката изкочи Хари.
-Какво става ,там ,при вас? - попита той.
Кристиан изгледа Клео жестоко ,а тя просто не го погледна.Влязоха в палатката.И тримата мълчаха.
-О ,боже стига! - извика Хари.-Не стига ,че положението е напрегнато ами и вие се карате!
-Не се меси! - изръмжа Кристиан.
-В кое?В мълчанието ви ли? - погледна го ужасено Хари.
Кристиан не каза нищо ,просто стана и излезе.
-Къде отиваш? - обади се сякаш от нищото Клео.
Крис
се направи ,че не чува.Щом излизезе на вън тръгна към близкото езеро.Не
се страхуваше ,че ще срещне върколакът Емма ,просто ,защото не вярваше
,че въобще е върколак.Той седна на тревата.От една страна се разкайваше
,че онази нощ въобще бе срещнал Клео ,но от друга страна...И все пак-
стореното ,сторено.Той тъкмо влизаше в палатката ,когато...


Rain
Администратор!
Администратор!

Taurus Брой мнения : 626
Age : 26
Living in: : Somewhere in my mind
Registration date : 26.12.2008

https://hallowsandhorcruxes.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Гората зад езерото Empty Re: Гората зад езерото

Писане by The_Colorful_Girl 31/12/2008, 8:18 am

Нещо зад него прошумоля.Крис освети нататък с пръчката си за да види има ли нещо, нонямаше нищо.За това той се прибра в палатката.Клео беше седнала по турски на леглото и четеше някаква книга като си водеше записки.Хари, който също седеше на леглото си бе извадил "Хитроумната карта" и сега я разглеждаше за да види какво става с замъка.Всичко беше на пръв поглед спокойно там.Крис отиде до леглото си и седна на него.Тримата - Хари, Крис и Клео мълчаха.Тогава някъде в далечината се чу рев на животно.Хари скочи мълниеносно от леглото.Крис и Клер също.Тримата отново се ослушаха, но ревът не се чу отново.Хари грабна якето и магическата си пръчка, когато Клео извика:
-Хари, не!, но бе твърде късно, той изхвърча от палатката, а Клео хукна след него.Крис също ги последва.Двамата с Клео тичаха подир Хари, но той бе много бърз, тичаше напред с всички сили.Точно тогава отнякъде съвсем близо отново се чу рева.Хари и другите двама спряха като заковани.Някъде много близо ревеше животно.Хари, Клео и Крис се запромъква през храстите към мястото от където се чуваше животното.Накрая излязоха на някаква мрачна поляна, когато пред тях се разкри ужасна гледка.Един върколак се бе надвесил на една кошута и я ръфаше, а тя издаваше последните си мъчителни стонове.Хари позна върколака и тихо прошепна:
-Емма!, ала веднага разбра, че не е трябвало да го прави.Върколакът ги забеляза и тръгна към тях.Хари насочи магическата си пръчка към него и каза:
-Петрификус Тоталус!, но не само неговият глас отекна във въздуха, Крис и Клео също бяха извадили пръчките си и бяха направили заедно с Хари на върколака заклинанието за пълно тяловкочанясване.Тройното заклинание подейства и върколака падна на земята вдървен като дъска.Хари безрасъдно изтича при него.Момчето и върколака се погледнаха очи в очи, кафяво в синьо и тогава Хари видя красотата и добротата, която излъчваха очите на върколака, видя нежността в очите на Емма и без да знае какво го е подтикнало се наведе и я целуна.Тогава се случи нещо невероятно.Бавно Емма възвръщаше човешкия си облик.Хари й се усмихна.Тя също му се усмихна.Отново могъщата магия на любовта бе надделяла.Клео се усмихваше, а Крис не можеше да се начуди на случилото се току-що.Всичко изглеждаше невероятно, нереално.Хари помогна на Емма да се изправи, но момичето залитна, едва се държеше на крака.Тогава Хари я вдигна на ръце, обърна се към Крис и Клер и каза:
-Да се връщаме.Да се прибираме в палатката. - той се обърна и забърза по обратния път с Емма на ръце.Клер сияеща вървеше след тях, а Крис, който внимаваше да не изостане, още се опитваше да се освести от случилото си, и всъщност разбра, че Клео наистина казваше истината, че Емма наистина бе върколак.Когато се прибраха в палатката Емма едва-едва промълви:
-Извинявай, че скрих това от теб, Хари!, а момчето й подаде чаша чай току-що направена от него и каза:
-Емма, независимо от всичко аз винаги ще бъда до теб и винаги ще те обичам!
-О, Хари!, промълви Емма и не се сдръжа - целуна го.След това двамата се облегнаха на възглавниците и Емма разказа всичко на Хари за преобразяването й.Крис седеше на леглото си загледан в тавана на палатката и отново обмисляше всичко, а Клео отново се бе върнала към книгата и записките си.Крис седна в леглото и се обърна към Клео.След дълго мълчание той й каза:


Последната промяна е направена от ^_King_of_Pop_s_Lover_^ на 30/6/2011, 4:38 pm; мнението е било променяно общо 1 път
The_Colorful_Girl
The_Colorful_Girl
Скорпиончето на форума! :)
Скорпиончето на форума! :)

Scorpio Брой мнения : 489
Age : 30
Living in: : MJ's Neverland - The World of Magic and Love
Registration date : 26.12.2008

http://www.iloveyoumore.dir.bg

Върнете се в началото Go down

Гората зад езерото Empty Re: Гората зад езерото

Писане by Rain 31/12/2008, 9:09 am

-Сгреших.-той впи сивите си очи в очите на Клео ,но и двамата не можаха да си кажат нищо повече.
Кристиан стана и отново легна на своето легло ,като кръстоса ръце зад главата си.Съзнаваше ,че е наранил Клер ,но бе под достойнството му да 'и се извини.А през това време Емма разказваше на другите двама за преживяването 'и.
-Всъщност ми хареса. - призна си тя с щастлива усмивка.-Но е ужасно да късаш платта на някое невинно животно...
Кристиан стана и не чу друго от разговора.Тримата му приятели обърнаха поглед към него ,но той само кимна и те разбраха ,че иска да е сам.
-Какво му става?-обърна се Емма към приятелите си.
Клео не каза нищо ,а след кратко мълчание Хари каза:
-Скараха се.
-Разбирам. - оповести Емс.
Последва още мълчание.После Ем попита:
-Ще си лягаме ли?
-Аз - да.-каза кратко Клео.
Тя си легна ,а Хари и Емма останаха още малко като тихо си шушукаха.После и те заспаха.
Остана само Кристиан.Той стоеше до езерото и клатеше леко глава.Всеки би казал ,че прилича на луд ,но той бе нормален.Нямаше му нищо ,освен ,че съжаляваше.Съжаляваше ,че онази нощ въобще бе отишал в гората ,съжаляваше ,че Клео бе прошумолила и той се бе запознал с нея и си бе съспиал Коледния бал...Но нищо не можеше да се промени.
На вън беше светло като в бял ден - пълнолунието огряваше цялата гора.Кристиан стана ,и започна да се върти в кръг.В главата му вече нямаше мисли за групичката от приятели ,а за Хогуортс...Какво ли щеше да стане?
Той бавно започна да върви към палатката - много му се спеше.Той влезе вътре ,точно когато...

Rain
Администратор!
Администратор!

Taurus Брой мнения : 626
Age : 26
Living in: : Somewhere in my mind
Registration date : 26.12.2008

https://hallowsandhorcruxes.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Гората зад езерото Empty Re: Гората зад езерото

Писане by The_Colorful_Girl 31/12/2008, 5:29 pm

Една бяла полярна сова прелетя край него и кацна на леглото до Емма и почна да я кълве по ръката.Крис се помъчи да пропъди неочакваната гостенка, когато Емма се размърда и се събуди.Момичето видя совата до себе си и извика учудено:
-Хедуиг!, от вика й и Хари и Клео се събудиха.Те също видяха совата и се учудиха.Емма издърпа бележката закрепена на крачето на совата й и зачете на глас:
Г-ци Уотсън и Дайъмонд и Г-да Потър и Джеймс,
Тук все още всичко е под контрол, но смъртожадния под прикритие не е открит все още, затова стойте където сте.За сега е това, от кухнята ви пращат много храна и напитки за да отпразнувате новата година подобаващо.Е, Честита Нова Година на всички ви!Скоро пак ще ви пиша!
Ваш предан директор,
Проф. Албус Дъмбълдор!

-Ура!, извика Емс и малко след това влетяха няколко големи сови носещи няколко огромни кашона, които стовариха пред тях.Крис седеше на леглото си и наблюдаваше как тримата му приятели разопаковат щастливо пратката.Вътре освен храната и напитките имаше сапун и доста потреби неща за баня.Слава богу Емс носеше в невидимо уголемената си раница роклите, обувките и наките с които тя и Клео бяха на бала и ги беше изпрала и беше измила обувките, така че тоалетите на двете приятелки бяха чисти и свежи и напълно готови за купон.Двете момичета взеха сапун, шампоан и другите неща и отидоха да се изкъпят в езерото, но заключиха момчетата в палатката защото щяха да бъдат напълно голи и не искаха те да ги виждат.После двете момичета насочиха пръчките си към езерото и промъвлиха някакво заклинание с което стоплиха доста водата и скочиха в нея.След като се изкъпаха с едно замахване на магическите им пръчи косите им бяха сухи и те прибраха в палатката, след което отново се облякоха с балните си рокли.Изглеждаха ослепително красиви.Хари нямаше думи да опише красотата на Емма, но Крис изглеждаше замислен и объркан...какво очакваше Клео от него сега?Какво очакваше той да й каже?Дали очакваше да й се извини?Хиляди мисли като тези прехвърчаха из главата на Крис, и той просто стоеше и гледаше Клео.Не знаеше какво да каже, от къде да започне.....Клер също.......Междувременно масата на която щяха да вечерят бе наредена.Хари и Емма чакаха Крис и Клер да седнат, но те просто стояха и се гледаха...Накрая Крис не издържа на непоносимото мълчание и каза:
The_Colorful_Girl
The_Colorful_Girl
Скорпиончето на форума! :)
Скорпиончето на форума! :)

Scorpio Брой мнения : 489
Age : 30
Living in: : MJ's Neverland - The World of Magic and Love
Registration date : 26.12.2008

http://www.iloveyoumore.dir.bg

Върнете се в началото Go down

Гората зад езерото Empty Re: Гората зад езерото

Писане by Rain 31/12/2008, 9:22 pm

-Да ,знам ,сгреших!Но заради една глупост ли ще ми проваляш живота?!
Клео го изгледа някак си странно и после каза:
-Защо въобще стоиш тук?Защо не си отидеш в Хогуортс?
-Нима мислиш ,че няма да го направя?! - вдигна вежди Кристиан и стана ,като с лек замах на магичексата си пръчка оправи леглото си.
-Кристиан ,почакай!-извика Емма. - Не върши глупости - смъртожадните дебнат...
-Щом тук никой не ме иска ,нямам място тук.-оповести момчето и се отскубна от хватката на Емс.
-Хайде ,Джеймс идвай...-подкани Хари.
Кристиан не им обърна внимание - просто излезна от палатката...Бе решил да се върне в Хогуортс и да се опита да помогне.Някой зад него извика:
-Почакай! - не бе нито Клео ,нито Хари...Бе Емс.
-Какво сега?Ще ме молиш да се върна при Клео?- попита ядосано Крис.
-Няма такова нещо! - веднага отвърна Емс - Просто...исках да поговорим.Аз...не знам какво ми става напоследък, но...нещо в теб ме кара да се чувствам близо до..., но всъщност няма значение, защо ли ти говоря тези глупости?! - ядоса се на себе си Емма и понечи да се обърне и да си тръгне, когато Крис я хвана за ръката и я попита:
-Близо до какво...?
-Аз...Сякаш съм...Чувствам привличане...Честно да ти кажа и аз не знам...
Кристиан гледаше Ем в очите ,тя също го гледаше там.
-Ще ми признаеш ли всичко?-попита Крис ,като не откъсваше поглед от очите на момичето.
-Аз...Хайде да седнем.
Те седнаха на тревата ,акто все още се държаха за ръце.
-Аз...Чувствата ми към Хари сякаш все повече и повече...намаляват.Когато ти покани Клер на бала...се чувствах отблъсната ,пренебрегната.Тя ми искаше съвети "как да се справи с теб" ,но аз й ги давах с нежелание - бих искала да съм на нейно място.
Двамата продължаваха да се гледат ,после Ем каза:

Rain
Администратор!
Администратор!

Taurus Брой мнения : 626
Age : 26
Living in: : Somewhere in my mind
Registration date : 26.12.2008

https://hallowsandhorcruxes.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Гората зад езерото Empty Re: Гората зад езерото

Писане by The_Colorful_Girl 31/12/2008, 10:39 pm

-Виж, извинявай че... - започна момичето ала не знаеше какво да каже.Тя все още бе с балната си рокля и обувки и със същите бижута.Момичето наведе глава и пусна ръката на Крис.Той също мълчеше и зарея поглед в далечинана.Това което му каза Емс сякаш му падна като гръм от ясно небе.И въпреки това той каза:
-Виж, аз...и аз изпитвам нещо към теб.Не знам какво, но е силно. - момчето отново хвана ръката на Ем.Тя вдигна поглед и отново го погледна право в очите.После най-неочаквано от очите й се плъзна сълза.Тя я избърса, но не отклони очите си от тези на момчето.Двамата се гледаха без да знаят какво да кажат.
-Сега какво?, попита Емс - Какво ще кажем на Клео и Хари?И двамата знаем, че не искаме те да страдат, но и двамата знаем, че е невъзможно да стоим със скръстени ръце. - момичето погледна Крис умислено, а той каза:
-Искаш ли...искаш ли да се поразходим?
-Аз...да, добре. - момичето не знаеше какво общо има това с темата, но прие.Двамата се изправиха и тръгнаха да се разхождат по поляната по-далече от палатката хванати за ръце.По едно време Крис каза:
-Не мисля, че Клео ще бъде особено разтроена ако скъсаме.Тя...имам чувството, че не е истински влюбена в мен, че това е само предпоставка...
-За бога, Крис... - Емма завъртя очи - Как можеш да си помислиш такова нещо?Но хм, знаеш ли, може би си прав...впрочем остават още 8 минути до нова година.Интересно, новата година се очертава интригуваща... - Емс се засмя, засмя се и Крис.Двамата продължиха да се разхождат, когато не небето блесна нещо ослепително, бяха започнали фойрверките от Хогуортс.Емма и Крис се върнаха при палатката, точно когато Клео и Хари излязоха оттам.
-Честита Нова Година!, пожелаха си взаимно всички.Тогава Емма каза/:
-Нова година е, време е за някои истини. - И Емма разказа всичко на Клер и Хари, които за учудване на нея и Крис го приеха много леко.После се размяха и казаха:
-Знаете ли...улеснихте ни...и ние от доста време бяхме влюбени един в друг..., ето че новата година е добра за всички!
-Така е!, с усмивка отвърна Емс и после четиримата се почерпиха с по един бирен шейк.Емма изпи няколко и се понапи.По едно време почна да пее и да танцува, но почти веднага престана, защото се уморяваше да стои на обувки с токчета.Докато ги сваляше момичето се прозя.На Емма й се спеше.Тя залитна и Крис я улови да не падне, защото беше затворила очи и бе заспала.Момчето я занесе на леглото й с Хари, което вече бе само нейно, защото Хари щеше да спи при Клео и легна в своето.най-накрая и Хари и Клео си легнаха.Само Крис будуваше и наблюдаваше Емма.Той си мислеше какви ли не неща...


Последната промяна е направена от ^_King_of_Pop_s_Lover_^ на 30/6/2011, 4:39 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
The_Colorful_Girl
The_Colorful_Girl
Скорпиончето на форума! :)
Скорпиончето на форума! :)

Scorpio Брой мнения : 489
Age : 30
Living in: : MJ's Neverland - The World of Magic and Love
Registration date : 26.12.2008

http://www.iloveyoumore.dir.bg

Върнете се в началото Go down

Гората зад езерото Empty Re: Гората зад езерото

Писане by Rain 1/1/2009, 8:45 am

На сутринта първи се събуди Хари ,след него Клео и после Кристиан.Само Емма още спеше.
-Какво ли 'и има?-попита Хари.
-Незнам ,не е нормално за нея да спи до късно.
След тези думи и тримата замълчаха - всеки се правеше нещо.Крис четеше вестник ,Хари си играеше с някакво топче ,а Клео - просто лежеше.Така мина доста време ,докато от леглото на Емс не се чу движение.Тя се изправи на леглото и лениво каза:
-Добро утро...
Тримата извърнаха глава към нея и 'и се усмхнаха.
-Май доста си си пийнала снощи. - отсъди Клео ,докато хапваха препечени филийки с масло.
-Май да...И имам махмурлук. - каза Ем с тъжна усмивка.-Но мисля ,че тук има една отвара...
Тя стана и разрови в една чанта.
-А ето я...-и Емма отпи.
После момичето се върна на масата и продължи да си хапва.
-Какво ще кажете после да си направим снежна битка?И бездруго снощи е валяло доста...
И наистина - на вън всичко беше бяло и красиво.Тримата се целеха ,но изведнъж Емма се хвана за корема.Приятелите 'и дотичаха до нея.
-Какво ти има?-попита Крис.
Но не получи отговор - Ем припадна.Другите с магия я занесоха до палатката.
-И сега?-попита Хари.
-Ще пишем на Дъмбъдлор.-усмихна се Клео.
-Не.-отсече Кристиан-Той си има проблеми на главата и без нас.Просто ще чакаме...
-Ще чакаме?!-възразиха приятелите му.
Той започна да обикаля палатката като погледът му спря върху раницата на Емма.
-Отварата!-напомни Кристиан.
-Това си беше най-обикновена отвара против махмурлук.-хладно каза Клео.
Крис взе бутилката и 'и я пъхна в ръцете.
-Чети. - каза той.
На етикета пишеше "Объркваща смес - да се взима само от врагове".
-Това дори не е истинска отвара!-каза Кристиан и допълни. - Някой трябва да отиде до Хогуортс...

Rain
Администратор!
Администратор!

Taurus Брой мнения : 626
Age : 26
Living in: : Somewhere in my mind
Registration date : 26.12.2008

https://hallowsandhorcruxes.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Гората зад езерото Empty Re: Гората зад езерото

Писане by The_Colorful_Girl 1/1/2009, 10:43 am

-Не, ще се опитаме да се справим сами.Твърде опасно е да се ходи до Хогуортс!, възрази Хари, а Крис го изгледа някак странно.Тогава се намеси Клео:
-Мисля, че има една отвара която може да помогне на Емма поне малко и аз мога да я направя, но нямам необходимите съставки... - момичето наведе глава, но тогава се намеси Крис:
-Кажи съставките, а ние с Хари ще идем да ги потърсим.
-Добре. - отвърна Клео и им каза съставките, а те отидоха да ги търсят.Клео отиде и напълни няколко бокала с вода от езерото, след това се върна при леглото на Емма и почна да топи една кърпа във водата и да охлажда лицето на приятелката си, която цялата беше почнала да гори от температура въпреки че бе в безсъзнание.Минаха няколко часа докато Крис и Хари най-сетне се върнат.Клео се зае да приготвя отварата, а Крис се зае да охлади Емма като я пръскаше със студена вода.Хари пък помагаше на Клео, като й четеше от една книга приготовлението на отварата.Най-накрая отварата беше готова и Клео внимателно изсипа малко в устата на приятелката си и вдигна главата й за да я глътне, да не се задави докато е в безсъзнание.След 1 час температурата на Емма спадна, но тя още бе в безсъзнание и беше почнала да бълнува.Също така от носа й бе почнала да тече кръв.Хари, Крис и Клео правеха всичко възможно да я спрат, но нищо не помагаше.Клео даде още от отварата на приятелката си.Цял ден тримата прекараха в грижи за Емс и вечерта тя леко отвори очи.Искаше да стане, но не усещаше краката си.
-Какво става?Защо не усещам краката си?И всъщност...защо съм в леглото?Сутринта се замеряхме със снежни топки и после...какво стана после?Не помня да съм си лягала.
-Емма, виж ти...ти припадна. - плахо каза Клер. - И ние...по-точно Крис...те сложи в леглото..., а аз ти приготвих отвара, която те пооправи, но после...не знам, или съм объркала нещо, или това, че не чувстваш краката си е страничен ефект от отварата. - Клер погледна умолително Емс сякаш я молеше да не й се сърди, ала Емс я хвана за ръката и й каза:
-Благодаря ти, благодаря ти много, че ми помагаш и винаги си до мен!Благодаря ти, че си такава чудесна приятелка!, Емс се наведе и прегърна Клео, която се просълзи.После Емма я пусна и каза:
-А сега какво?Как ще ходя, като не чувствам краката си?
-Много просто...няма да ходиш. - отвърна веднага Крис.
-Аз...не мога да не ходя!Няма да ви позволя да се грижите за мен!Мога и сама да се грижа за себе си. - възрази Емс.
-Да, но ти беше малко трудно да го направиш докато беше в безсъзнание, нали?, напомни хладно Хари, а Крис го изгледа ядосано, сега не бе най-удачното време да се спори с Ем.Тя се отпусна тежко върху възглавниците и затвори очи.Другите трима също мълчаха.Настана гробна ненарушавана от нищо тишина.Чуваше се само тежкото дишане на Емма.Понеже вече беше вечер и другите се преоблякоха и се пъхнаха под завивките, но седяха в леглата си, не лежаха.Емма все така бе със затворени очи, почиваше си.Всичко бе на пръв поглед спокойно, когато изведнъж...


Последната промяна е направена от ^_King_of_Pop_s_Lover_^ на 30/6/2011, 4:42 pm; мнението е било променяно общо 1 път
The_Colorful_Girl
The_Colorful_Girl
Скорпиончето на форума! :)
Скорпиончето на форума! :)

Scorpio Брой мнения : 489
Age : 30
Living in: : MJ's Neverland - The World of Magic and Love
Registration date : 26.12.2008

http://www.iloveyoumore.dir.bg

Върнете се в началото Go down

Гората зад езерото Empty Re: Гората зад езерото

Писане by Rain 2/1/2009, 6:07 pm

...се
чу трясък.Всички скочиха /освен Емма ,която само се изправи в
леглото/.Кристиан излезе ,все още по пижама за да види какво
става.Трясъкът идваше някъде от дълбините на гората.Хари също излезе ,а
Клео остана при Емс.
-Какво е това?!-попита Хари.
-Млъкни!-изсъска Кристиан и продължи да се ослушва ,но вече не се чуваше нищо.
-Погледни! -извика Хари и посочи Хогуортс.
Там
наистина имаше нещо.Сякаш нещо гореше.минута след това огънят
загасна.Момчетата се прибраха в палатката.За групичката нямаше опасност
- те бяха скрити под стряхата на огромните борове.
-Какво има?-попита Ем.
Кристиан седна на леглото 'и където бе и Клео и с усмивка каза:
-Нищо ,което може да ни навреди.
А Хари допълни:
-Малък пожар в Хогуортс.
Крис си легна на неговото легло.Обстановката се подобри - след малко всички бяха заспали.
На другата сутрин първа се събуди Клео.Тя тъкмо пиеше чаша чай ,когато...

Rain
Администратор!
Администратор!

Taurus Брой мнения : 626
Age : 26
Living in: : Somewhere in my mind
Registration date : 26.12.2008

https://hallowsandhorcruxes.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Гората зад езерото Empty Re: Гората зад езерото

Писане by The_Colorful_Girl 3/1/2009, 9:02 am

Някъде наблизо се чуха мъжки гласове.Момичето приклекна пред входа на палатката/от вътрешната страна разбира се/ за да чуе какво си говорят.
-Хахаха, нима това е истина?, попита единият от мъжете, който бе с по-дрезгав глас.
-Да, това е истина! - отвърна другият, с ясен висок глас.
-По-тихо Ейвъри!, изръмжа първият мъж и Клер си каза наум "Смъртожадни".Но докато тя подсулшваше Емма се събуди и отиде до нея за да подслушва и тя.Точно тогава единия от смъртожадните каза:
-Разбра ли какво се е случило с Мортиша и Бродерик?
-Чакай, чакай това не бяха ли смъртожадните който Черния Лорд цени най-много??? - попита учуден другия.
-Да, така беше, но вече не.Те го били издали в министреството и сега той ги издирва под дърво и камък.Има какви ли не невероятни теории за това къде може да са се укрили... - отвърна замислен другия, а на Емма не й трябваше да чуе нещо друго.Това и бе достатъчно, защото факта, че родителите й са се обърнали срещу Волдемор бе равностойно на самоубийство, а Емма колкото и да им се сърдеше и да ги презираше за това коет обяха направили ги обичаше... Тя се изправи, взе якето и магическата си пръчка, взе от ранизата си и мантията невидимка и тъкмо, когато щеше да се магипортира Клео я хвана за ръката, за да се магипортира с нея.Така те оставиха сами Хари и Кристиан, които още спяха.Когато момчетата се събудиха завариха Хедуиг/совата на Емма/ на леглото на Емма с писмо приверъзно към крачето й.Когато го прочетоха те разбраха къде са Клео и Емма и разбраха, че за известно време ще се наложи да живеят сами в палатката.Крис седна ядосан на леглото си.Хари също беше бесен.И двамата не знаеха как ще се тръпят взаимно.Тогава Хари каза:
-Виж, знам че...знам че имаше много дрязги по между ни, но мисля, че в светлината на последните събития е добре да не се караме повече. - довърши умолително Хари, а Крис не отговори само го погледна.Хари продължи:
-Наистина, виж знам, че се е случвало да се караме, но те моля да забравим вече товДа бъдем приятели, защото аз не съм забравил и няма да забравя как ти беше до мен когато се бях изправил срещу Волдемор... - при тези думи на Хари Крис отново го погледна и каза хладно:
-Жалко.надявах се отдавна да си го забравил, защото това бе момент на слабост от моя страна, а аз мразя слабостта.
-Знаеш ли сега удивително приличаш на Волдемор, не разбираш нищо от приятелство и мразиш слабостта. - каза ядосано Хари, който бе вбесен от думите на Крис, който се разгневи страшно когато Хари го обвини че е като Волдемор и каза:


Последната промяна е направена от ^_King_of_Pop_s_Lover_^ на 30/6/2011, 4:44 pm; мнението е било променяно общо 1 път
The_Colorful_Girl
The_Colorful_Girl
Скорпиончето на форума! :)
Скорпиончето на форума! :)

Scorpio Брой мнения : 489
Age : 30
Living in: : MJ's Neverland - The World of Magic and Love
Registration date : 26.12.2008

http://www.iloveyoumore.dir.bg

Върнете се в началото Go down

Гората зад езерото Empty Re: Гората зад езерото

Писане by Rain 3/1/2009, 9:23 am

-Виж ,това ,че не съм женчо като теб не означава ,че нямам чувства.Просто мисля да не ги показвам ,за да не oбидя някого.
Двамата се гледаха на кръв.Мълчаха.И двамата търсеха подходящи думи ,но неспулочливо.Накрая Хари отсъди:
-Добре ,щом мислиш ,че не е нужно да се разбираме...Ще сме един срещу друг.
Кристиан се усмихна самодоволно ,после каза:
-Така те искам...
Хари бе бесен заради думите на Крис - той бе очаквал Кристиан да се ядоса...
-И сега какво?-попита Хари.
-Не знам ,нямам идея...-отговори Кристиан спокойно.
-Ама нали си много умен?Защо не измислиш нещо?-заяде се Хари.
-Няма да измисля нищо ,просто ,защото те сами са взели това решение.Ако им се бъркаме, може да се ядосат. - Кристиан отново впери очи в ръцете си.
Двамата мълчаха известно време ,след това Кристиан попита:
-В писмото уточнява ли се къде са?
Хари стана ,сетне отиде до леглото на Ем и взе писмото.
-Не. - отговори той.
Отново последва мълчание.Кристиан си легна на леглото и започна да си играе с едно въженце.
-Как може да си толкова спокоен?!-учуди се Хари и го поглдна странно.
-Една от положителните ми страни. - усмихна се Кристиан ,но другото момче не видя усмивката му.
Kристиан тъкмо стана ,когато...

Rain
Администратор!
Администратор!

Taurus Брой мнения : 626
Age : 26
Living in: : Somewhere in my mind
Registration date : 26.12.2008

https://hallowsandhorcruxes.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Гората зад езерото Empty Re: Гората зад езерото

Писане by The_Colorful_Girl 3/1/2009, 3:07 pm

-Ако мислиш, че ще стоя със скръстени ръце лъжеш се.Ще се боря до дупка.Не се боя до умра!Ще се бия с Волдемор дори и да рискувам живота си.Няма да си стоя така и да чакам някой друг да го направи! - заяви Хари с омраза в гласа си.
-Щом искаш да те убият... - каза подразнен Крис.
-Кой е женчото сега? - попита с леден гласа Хари, стана взе си мантията невидимка и се обърна за последно към Крис:
-Знаеш ли, мисля че е по-добре да оставиш Емма намира...тя трябва да си намери някой който да се грижи за нея, а не някой склонен към кавги като теб. - с тези думи Хари напусна палатката.Точно тогава преди Крис да успее да направи каквото и да било пред него с шумно пук изникнаха Емма и Клер.Двете момичета сияеха.Те тъкмо бяха изпълнили мисията си и се бяха върнали за да споделят успеха и щастливия край на тяхното преживяване.Когато видя колко мрачен е Крис и че Хари го няма Клер попита:
-Какво става?И къде е Хари?
-Тръгна си. - беше краткият отговор.Клео и Емма изгледаха подозрително Крис, после Клер каза:
-Вече можем да се върнем в замъка.Всичко е спокойно. - с тези думи тя отиде да приготви багажа им за да се върнат в Хогуортс, а Емс дръпна Крис на страна и каза:
-Трябва да поговорим на саме, Кристиан.Важно е. Емма погледна Крис в очите.Тя за пръв път го наричаше с цялото му име.Тогава той осъзна колко сложна е ситуацията и кимна.Те излязоха от палатката и тя каза:
-Виж, за онова което ти казах преди няколко дни...за привличането което изпитвам...било е временно чувство.Вече го няма.Освен това докато бях далече от всичко тук осъзнах нещо.Ние не можем да бъдем зедно Крис знам, че и ти го знаеш.Ние...нашата връзка...няма бъдеще.Трябва да скъсаме.Сега трябва да скъсаме.Съжалявам, че ти го казах по този начин, но...не знаех как иначе да ти го кажа.Край Крис.Всичко свърши. - каза Емма и погледна право в сивите очи на момчето, а Крис каза:
-Да, аз също исках да скъсаме.Напълно права си, ние нямаме бъдеще заедно, трябва да скъсаме.
-Но мисля, че все пак...можем да си останем приятели. - каза Емс и отмести очите си.
-Да, може би... - отвърна Крис, точно когато Клео привърши с подготовката и прибра палатката.Връщаха се в замъка от където бе започнало всичко.Но всички знаеха, че дори и да се върнат нищо няма да бъде същото.Нищо - никога.


Последната промяна е направена от *~Daniel's Girl~* на 23/10/2009, 3:18 pm; мнението е било променяно общо 1 път
The_Colorful_Girl
The_Colorful_Girl
Скорпиончето на форума! :)
Скорпиончето на форума! :)

Scorpio Брой мнения : 489
Age : 30
Living in: : MJ's Neverland - The World of Magic and Love
Registration date : 26.12.2008

http://www.iloveyoumore.dir.bg

Върнете се в началото Go down

Гората зад езерото Empty Re: Гората зад езерото

Писане by Ив 25/4/2009, 12:20 pm

Емма,Сю и Джини крачеха по една полянка близо да замъка с купища храна и музика.Бяха се облекли по бянски с рокличка отгоре.Когато стигнаха до мястото,което знаеха много малко хора,Емма постяла едно меко,пухено одеало.Трите седнаха на него и започнаха да разопаковат.Емма се беше престарала.Имаше сандвичи,с най-различни гарнитури.Пържени картофи,сладки,соленки,сладолед,пай,сокове,и всякакви други вкусотии.Имаше много бонбончета и сладкиши от Меденото царство.Всичко беше невероятно!
-Е? Ще плуваме ли? - попита усмихната Емма.
-Да,хайде,хайде! - изкикоти се Джини и забута сестра си към водата.
Емма със крясъци цъмбурна в кристалното езеро,а Джини и Сю се заливаха от смях.Когато Емма успя да излува излезе и страбчи Джини,смеейки се през кръста.Джини се разпищя,също през смях и цамбурна във водата.Сю пак се разсмя.Емма я погледна умислена.
-О,ама ти още суха ли си? Я... - и двете заедно скокнаха вътре.Джини ги чакаше на повърността,и когато изпуваха и излязоха от водата Сю каза:
-Леле! Това е чудесно! Жалко,че вече няма да можем да идваме тук трите! - чак след като го каза,Сю разбра какво глешка е направила.
Емма погледна уплашена,а Джини попита:
-Какво? Какво говориш? Защо да не можем да идваме? ...Емма? - Джини не спираше въпросите,и Емма реши че време да й каже за внезапното си пътуване.
Момичето си пое дъх,като се приготви за още сълзи,крясъци и разправий.Със затворени от неприятни емоции очи,Емма продума:
Ив
Ив
Помощник - Админка :)
Помощник - Админка :)

Aries Брой мнения : 422
Age : 26
Living in: : Michigan
Registration date : 01.01.2009

Върнете се в началото Go down

Гората зад езерото Empty Re: Гората зад езерото

Писане by The_Colorful_Girl 25/4/2009, 5:05 pm

-Джини, аз...заминавам. - Емма отвори очите си, но когато видя потреса на Джини ги затвори отново.
-КаквоОо?Как така?Кога? - попита сестра й потресена.
-Веднага след ревюто. - каза Ем и допълни: - Нека не мислим за това сега!Ще говорим после, нека да се забавляваме, да си дадем заслужена почивка... - Ем се ухили и понечи да хване сестра си за ръка за да се гмурнат, но Джини отскубна ръката си, излезе на брега и се тръшна на одеалото.Нейното веселие изчезна като спукан, сапунен мехур.Сю прехапа устна, а Емма каза:
-Хубаво, стой си на одеалото и се цупи като 5 годишно дете, докато ние се забавляваме. - тя хвана Сю за ръка и се гмурна с нея, а когато изплува държеше в устата си една риба.Сю не можа да се сдържи и се захили.Джини обаче твърдоглаво стоеше на сушата и се мръщеше.Емма излезе седна до нея, хвана ръката й и каза:
-Джини, чуй ме...недей да се сърдиш, аз имам нужда да замина за малко, но ще се върна! - Емма се опита да прегърне сестра си, която не й попречи и момичето изтълкува това като добър знак, затова продължи: - Виж, ти знаеш, в какво положение се намирам, и смятам, че ако беше на мое място щеше да направиш същото.А докато ме няма Сю ще се грижи за теб, не е ли чудесно? - Емма се усмихна на сестра си, но Джини все още се въсеше. - Хайде де, Джини, стига детинщини, казах ти, не заминавам завинаги, само за кратко...освен това, коато се върнем в кулата ще ти подаря нещо, което да те успокоява, докато ме няма..., а сега хайде да се забавляваме!, Емма се усмихна, след това издърпа сестра си за ръката и двете цопнаха в езерото.Но в главата на Ем отново изплуваха всички спомени с Крис на това място, ала за пръв път те не бяха толкова силни, и момичето успя отново да ги забрави...Трите започнаха да се гмуркат и да търсят изгубени неща из езерото.Сю първа намери нещо и след като показа главата си на повърхността извика:
The_Colorful_Girl
The_Colorful_Girl
Скорпиончето на форума! :)
Скорпиончето на форума! :)

Scorpio Брой мнения : 489
Age : 30
Living in: : MJ's Neverland - The World of Magic and Love
Registration date : 26.12.2008

http://www.iloveyoumore.dir.bg

Върнете се в началото Go down

Гората зад езерото Empty Re: Гората зад езерото

Писане by Ив 25/4/2009, 5:30 pm

-Хей,намерих медальон!
Емма и Джини изплуваха и погледнаха учудено към бижуто,което Сю държеше в ръцете си.
-Красиво е!-каза Емма и го взе,за да го огледа по-хубаво.То беше с форма на издължен кръг.Беше диамант,поне така каза Емс.Син диамант,много красив.Сю го постави на одеалото и пак се гмурна.Отново започнаха да търсят разни такива неща,но за жалост не успяха да намерят нищо друго.
Излязоха и седнаха на одеалото.Емма отново започна внимателно да разглежда и изведнъж ре развика:
-Чакайте малко! Това да не е... не,не може да бъде! - тя започна да рови из чантата си,а Сю и Джини гледаха въпросително.
-Емма,какво става..? - попита Джини,но отговор не последва.
Тогава Емс извади една снимка и я погледна.Взе медальона и положи ръка на устата си.Джини и Сю притеснени отидоха при нея.И видяха снимка на майката и бащата на Емма.Джини направи гримаса и каза:
-И за това ли беше всичко?За снимка на мама и татко?
-Не глупаче,виж медаьона на врата на мама! -извика Емс,а Джини се вгледа и видя същия медальон,който беше намерила Сю.
-Но как..? - Джини недоумяваше.
-Незнам!Но трябва да намерим още нещо,може да има! - каза Емс и се гмурна в езерото.Джини веднага я последва,а Сю също.
Дълго търсеха,но не намериха повече.Когато се отказаха и излязоха от водата не одеалото Джини каза:
-Все още мисля,че е много готино! - и се ухили.
Джини и Сю продължиха да си говорят за медальона,и изведнъж Сю каза:
-Ами ти какво мислиш,Емс? - каза и погледна към Емма.
Но тя беше легнала на одеалното и беше затворила очите си.Сю и Джини се затичаха към нея и Сю извика:
-Емма? Емма! Емма!! - но Емма никак не реагираше.
Тогава разтревожена Джини каза:
Ив
Ив
Помощник - Админка :)
Помощник - Админка :)

Aries Брой мнения : 422
Age : 26
Living in: : Michigan
Registration date : 01.01.2009

Върнете се в началото Go down

Гората зад езерото Empty Re: Гората зад езерото

Писане by The_Colorful_Girl 25/4/2009, 5:46 pm

-Какво й е?
-Не знам!, отвърна Сю, на точно тогава Емма се размърда.Тя отвори очи и се седна, въпреки че й се виеше свят.Тя видя ужасените лица на Джини и Сю и каза:
-Добре съм, успокойте се...
-Емма, ако все така ти става лошо и припадаш, може би е по-добре да не заминаваш... - тихо каза Сю.
-Добре съм, Сю, казах ти вече. - каза Ем, изправи се и отново се гмурна в езерото.Джини и Сю се спогледаха и се гмурнаха след нея.Момичетата търсиха дълго, но без резултат.Когато отново излязоха на повърхността Емма взе медальона и каза:
-Да го отворим ли?
-Защо?Какво мислиш, че има вътре?, попита Джини.
-Не, знам, просто имам предчувствие и...искам да го отворя... - каза Ем и след като насочи към него магическата си пръчка прошепна: - Отвори се...
Изведнъж блъвна ослепителна синя светлина, която обля и трите момичета, завъртя ги, вдигна ги във въздуха, и после така внезапно както се бе появила тя изчезна и те тупнаха на земята с тих звук...Ем побърза да затвори медальона и каза:
-Май не биваше да го отваряме...
-Точно така, права си... - кимна Сю.Трите момичета оставиха медальона на кърпата и отново влязоха във водата.Но какво беше учудването им, когато погленаха през прозрачната повърхност - краката им се бяха издължили и имаха красиви, златисти опашки...бяха се превърнали в русалки!Горнищата им също бяха станали златисти, но трите момичета се възхитиха.Ем обаче каза:
-Дали и мама е ...русалка?
-Не знам... - каза Джини.Сю обаче каза:
-Страхотно е, нали?
-Да, но не трябва да казваме на никого, поне за сега... - каза Ем.
-Може би си права. - кимна Сю, но й хрумна нещо и каза: - Хей, а дали като сме русалки можем да плуваме под вода дълго време без да излизаме на повърхността...?
-Хайде да пробваме!, въодошеви се Джини и трите се гмурнаха и плуваха под водата доста дълго, беше невероятно!Новата им дарба им позволи да огледат дъното на цялото езеро...трите момичета бяха бързи като стрели, обиколиха цялото езеро за по-малко от 5 минути...След това те излязоха, изсушиха се и Ем прибра медальона в чантата.Трите легнаха на одеалото една до друга и загледаха небето.Те мълчаха известно време, след това Сю се сети нещо, засмя се и наруши мълчанието:
The_Colorful_Girl
The_Colorful_Girl
Скорпиончето на форума! :)
Скорпиончето на форума! :)

Scorpio Брой мнения : 489
Age : 30
Living in: : MJ's Neverland - The World of Magic and Love
Registration date : 26.12.2008

http://www.iloveyoumore.dir.bg

Върнете се в началото Go down

Гората зад езерото Empty Re: Гората зад езерото

Писане by Rain 1/8/2011, 11:28 am

Рикон реши да пропусне вечерята този път.И без друго не беше гладен, а напоследък храната му се струваше отвратителна, макар че си беше същата.Имаше среща с Ема и Хари, искаха да се разходят .. По-скоро така беше казал на Невил Лонгботъм, който полюбопитства, когато го видя да излиза.
Сега Ерик чакаше приятелите си, които бяха казали, че няма да дойдат сами.Както седеше в тревата, забеляза сенките в далечината.Шест, ако не го лъжеха очите му.
- Ерик! - подвикна Ема, момчето стана и се приближи.
- Здравейте Ема, Хари. - поздрави ги вяло той. - А вие сте?
Ема набързо му представи останалите - Сю, Джини, Майкъл и Джеймс.Той им кимна и попита:
- Ще тръгваме ли?Префектите скоро ще забележат, че ни няма и ще си навлечем неприятности.
- Да, разбира се. - каза Хари. - Нека обаче кажа на всички, тази гора е не по-малко опасна от Забранената гора, за това не се отдалечавайте.
- Ако искаме да намерим дракончето преди да се свечери напълно и да усетят, че ни няма, трябва да побързаме. - подкани ги Ема и двамата с Хари тръгнаха напред.
- Няма да разочаровам Хагрид. - обеща си наум Рикон и се затича след останалите.

Rain
Администратор!
Администратор!

Taurus Брой мнения : 626
Age : 26
Living in: : Somewhere in my mind
Registration date : 26.12.2008

https://hallowsandhorcruxes.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Гората зад езерото Empty Re: Гората зад езерото

Писане by The_Colorful_Girl 1/8/2011, 11:45 am

Тъй като в гората беше полумрак и не се виждаше нищо Емма светна с пръчката си, а останалите сториха същото.Те вървяха около един час докато се стъмни съвсем, но без резултат.Ема се покатери на върха на едно дърво и освети околността с пръчката си колкото може по-далеч, за да огледа, но на пръв поглед нищо не се виждаше...На всичкото отгоре вечерта започна да става все по-прохладна, а те си бяха взели съвсем леки връхни дрехи и вече леко потреперваха.След като се лутаха още половин час съвсем безуспешно Ема се обърна отчаяна и каза:
-Нека се разделим на групи, така ще стане по-бързо... - ала Рикон възрази:
-Не бива да се делим, защото не познаваме гората и може да се загубим!
-Няма да се загубим - възрази Ема - аз, Хари, Сю и Джини сме идвали и преди в тази гора, просто трябва да вниваме.Освен това ако се разделим ще стане по-бързо, иначе може да се лутаме още часове... - но изведнъж момичето млъкна защото чу нещо.Беше шум от тихи стъпки, но приятелите не можаха да определят дали се човешки или животински.Групата инстинктивно се събра по-близо и притихна.Но ставаше нещо странно, стъпките приближаваха...
-Кой е там?, попита Ема но не получи отговор, а другите се сепнаха от внезапното й провикване.
-Тази гора не е безопасна, по-добре да си тръгваме и да станем по-рано утре сутрин преди часовете. - предложи Хари и стрелна поглед към Ема, но тя само го изгледа с неприязън и поклати глава.Изведнъж стъпките стихнаха и след около минута се чу силен плясък.
-Какво беше това?, изписка Джини, но Емма я сряза:
-Шшшт..
-Ема, наблизо трябва да има езеро, там с теб и Джини ходихме веднъж на пикник, помниш ли? Може би плясъкът беше оттам. - каза Сю и освети напред с пръчката си.
-Да, помня. - кимна момичето, но не помня къде точно е това езеро... - тя направи няколко крачки напред, спря и отново освети с пръчката си.После огледа близките дървета, покатери се на едно от тях и светна напред с пръчката си, а в светлината проблясна нещо голямо и тъмно.
-Мисля, че езерото е на няколко крачки пред нас. - каза Емма и им даде знак да я последват.Те тъкмо бяха стигнали до езерото когато...
The_Colorful_Girl
The_Colorful_Girl
Скорпиончето на форума! :)
Скорпиончето на форума! :)

Scorpio Брой мнения : 489
Age : 30
Living in: : MJ's Neverland - The World of Magic and Love
Registration date : 26.12.2008

http://www.iloveyoumore.dir.bg

Върнете се в началото Go down

Гората зад езерото Empty Re: Гората зад езерото

Писане by Rain 1/8/2011, 11:58 am

.. пред тях се появи сянка.Не знаеха дали трябва да се доближават, но все пак го направиха.Беше мъж в дълга роба .. сякаш тъмнозелена?Може би някой слидеринец?Тъмнината беше погълнала всичко и не можеха да разберат.
- Махайте се оттук, дечица. - заповяда сянката и се приближи с насочена пръчка към тях.
Рикон забеляза, че в едната си ръка този с мантията държеше нещо..което шаваше.Дали пък не беше търсеното от тях драконче?Тръпки побиха момчето, то забеляза, че и Ема е видяла същото като него - тя го гледаше тревожно.
- Не можем да направим нищо, ако използваме някое заклинание може да нараним дракончето. - тихо прошепна тя.
Но беше късно, в този момент дълга струя светлина освети всичко.
- Вцепени се! - беше извикала Джини, явно без да забележи шаващото създание.
Слава Богу, заклинанието оцели само сянката, но сякаш не подейства.Чу се дълбок, гърлен смях - но не от странника, който държеше дракончето им.Всички се обърнаха, без Джеймс.Сега от страната на гората имаше петима мъже, облечени в същите тъмнозелени роби.Докато Рикон, Ема, Майкъл, Хари, Сю и Джини се чудеха какво да правят, Джеймс извика:
- Вижте, той бяга!
Но не успяха да се обърнат, защото в същия момент един от новодошлите мъже извика някакво заклинание:

Rain
Администратор!
Администратор!

Taurus Брой мнения : 626
Age : 26
Living in: : Somewhere in my mind
Registration date : 26.12.2008

https://hallowsandhorcruxes.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Гората зад езерото Empty Re: Гората зад езерото

Писане by The_Colorful_Girl 2/8/2011, 6:58 am

-Петрификус Тоталус. - но в гората оттекна не само неговия глас. Останалите сенки с тъмнозелените мантии също бяха вдигнали пръчките си и бяха изрекли заклинанието. Приятелите паднаха на земята вдървени като дъски а сенките се разсмяха.Те не можеха да помръднат, не можеха да сторят нищо, само гледаха с ужасени очи докато ги отвеждаха в някаква пещера много надълбоко под земята.Там ги заключиха в една от най-тъмните килии и развалиха заклинанието за пълно тяловкочанясване, след това заключиха вратата и изчезнаха. Един по един приятелите се размърдаха.Първа на крака скочи Ема, тя предпазливо светна с пърчката си в тъмнината и огледа помещението.То не беше много голямо, и очевидно бе доста старо и занемарено.
-Къде ли сме?, попита тихо Джини, но никой не й отговори.
Освен че беше старо, помещението беше и ужасно студено.Емма предпазливо измагьоса огън и всички се сгушиха край него за да се стоплят.Но огъня освети нещо което не бяха забелязали - кръгъл капак на пода, който беше леко открехнат. Емма светна с пръчката, а момчетата се заеха да отместят капака до край. Отвътре зейна тъмна дупка.Емма освети надолу с пръчката си, но дъно не се виждаше.Приятелите се спогледаха, когато Емма забеляза нещо. До тях на пода имаше дълго въже.Тя стана, завърза единия край на въжето за кръста си, а другия на вратата и погледна приятелите си:
-Ще сляза долу да огледам.Но вие трябва да държите въжето под око, защото няма как иначе да ви дам сигнал.Ако го разклатя веднъж, значи веднага трябва да ме издърпате обратно, а ако го разклатя три пъти, значи можете да слезете и вие. - тя се усмихна насърчително на всички, пое си въздух, пъхна се в дупката и започна да слиза надолу, надолу, надолу...Мина половин час, поле един, а от Емма нямаше и следа. Приятелите зорко следяха въжето но то не потрепваше и нямаха вести от Емма.Най-накрая чуха тих звук от тупване - Ема беше стигнала дъното.
-Чувате ли ме?, провикна се тя.
-Да, чуваме те!, извика в отговор Джеймс, и отново настана тишина. Ема развърза въжето и освети напред с пръчката си.Пред нея се простря дълъг тунел, чиито край не се виждаше, и който като че ли на места се разклоняваше.Тя разклати въжето три пъти и приятелите разбраха че е безопасно да се спуснат.Един по един всички слязоха долу и тръгнаха напред през тунела, когато изведнъж чуха странен шум пред себе си и се спотаиха в едно от малките странични коридорчета.Те се ослушаха и установиха, че отнякъде се чуват писъците на малкото драконче, когато внезапно чуха гласове:
The_Colorful_Girl
The_Colorful_Girl
Скорпиончето на форума! :)
Скорпиончето на форума! :)

Scorpio Брой мнения : 489
Age : 30
Living in: : MJ's Neverland - The World of Magic and Love
Registration date : 26.12.2008

http://www.iloveyoumore.dir.bg

Върнете се в началото Go down

Гората зад езерото Empty Re: Гората зад езерото

Писане by Ив 12/8/2011, 8:58 am

- Измъкнали са се! Бързо, бързо! - децата притаиха дъх и се заковаха на място. Всички знаеха, че това са гласовете на похитителите им, и сега са разбрали, че младите магьосници ги няма.
Емма и Джини прошепнаха "нокс", за да угасят светлините от пръчките си. Групата безшумно се раздвижи напред, невиждайки нито накъде отива, нито има ли изход тунела.
Продължаваха да чуват писъците на малкото драконче, и искаха да го спасят, но им беше кристално ясно, че в момента и техните собствени животи са в огромна опастност. Не бяха вървели повече от 10 минути (но им се бяха сторили като часове) и се видяха застанали пред избор. Тунела се разклоняваше наляво и надясно. Рикон и Майкъл едновременно вдигнаха пръчките си и осветиха двата тунела. Останалите от групата стояха по-назад и чакаха реакцията на двете момчета. Те свалиха пръчките си и поклатиха глава, в знак, че и на тези тунели не им се вижда края. Всички се натъжиха. Щяха ли изобщо да излязат от тази пропаст?.. Изведнъж Джеймс повиши тон, говорейки повече на себе си, отколкото на другите:
- Защо ли ми трябваше изобщо да идвам?
Сю добави:
- Ами да, сега можех да съм си на топло в замъка!
И тогава започнаха да се карат:
- Хей, никой не ви е карал да идвате!
- Престанете да се оплаквате, виж къде ни докарахте!
- О, ние сме виновни? Нямаше да сме тук, ако си бяхте развъртяли пръчката за едно заклинание.
- Ами да, можехте да избягаме още тогава!
Тогава Емма не издържа и изпртаи заклинание в средата на групата. Всички млъкнаха изведнъж.
- Престанете! Престанете веднага! Не виждате ли какво става? С караници няма да го докараме до никъде!
Момичето седна на студената земя и си пое дълбоко дъх.
Изведнъж цялото помещение се разтресе.
"Туп, туп, туп..". Чуваха се глухи тътени нейде в далечината.
- "Нещо идва" - беше мисълта, която премина през главите на всички.
Децата започнаха инстинктивно да тичат. Тогава изведнъж се спряха, защото чуха нещо.
Ив
Ив
Помощник - Админка :)
Помощник - Админка :)

Aries Брой мнения : 422
Age : 26
Living in: : Michigan
Registration date : 01.01.2009

Върнете се в началото Go down

Гората зад езерото Empty Re: Гората зад езерото

Писане by The_Colorful_Girl 18/6/2012, 2:38 pm

Беше писък. Но не човешки. Дракончето изведнъж се беше разпищяло някъде далеч зад тях. Емма инстинктивно стисна магическата си пръчка и тръгна по посока на писъците, а Майкъл я последва също стиснал магическата си пръчка. Останалите обаче се колебаеха, а Джини цялата трепереше.
- Хайде. - подкани ги тихо Сю и тръгна след Емма и Майкъл, макар че и тя се боеше. Джини изтича напред и се вкопчи в ръката на Сю. Другото момиче й се усмхна леко за да й вдъхне кураж и двете продължиха да вървят. Постепенно цялата група се раздвижи и тръгна отново. Те приближаваха, защото усещаха че писъците се усилваха. Накрая стигнаха пред огромна желязна врата, която очевидно бе заключена. Ем вдигна пръчката си:
- Алохомора.
Нищо не се случи. Тя се обърна към останалите:
- Да го направим заедно.
И всички в един глас произнесоха заклинанието. Този път то подейства и след глух звук от изщракване вратата се отвори. Ем вдигна пръчката си, осветявайки пътя си, и мина първа. Озова се в огромна стая пълна с клетки. За миг тя помисли че вижда стократно. Стотици малки дракончета, също като онова което те търсеха, бяха затворени в тези клетки.
- Ами сега?!, простена глухо Джини, все още стискайки Сюзън за ръката.
- Шшшт!, скара й се Емма.
Изведнъж зад тях се чу оглушителен шум - вратата се беше затворила. Джеймс, който бе най-близо изтича до нея и се опита да я отвори, но безуспешно.
- О, не. - изпъшка Сю.
Те тъкмо забелязаха нещо, и се запътиха към една от клетките, когато внезапно...
The_Colorful_Girl
The_Colorful_Girl
Скорпиончето на форума! :)
Скорпиончето на форума! :)

Scorpio Брой мнения : 489
Age : 30
Living in: : MJ's Neverland - The World of Magic and Love
Registration date : 26.12.2008

http://www.iloveyoumore.dir.bg

Върнете се в началото Go down

Гората зад езерото Empty Re: Гората зад езерото

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите